Możliwość testowania uczniów - informacje  ( 15.11.2021 )

Publikujemy informacje, które do nas dotarły e-mailem.

Vážené paní ředitelky, vážení páni ředitelé,

 

od 11. září 2021 je zřízeno odběrové místo pro testování na COVID-19. Testuje se PCR testy ze slin (tzv. "plivací") a antigenními testy - výtěr z nosu.

Jelikož se poslední dny na nás více a více obracejí rodiče ohledně testování svých dětí z důvodu požadavků škol kvůli případným karanténám a výskytu COVID-19 ve škole (zejména PCR testy), dovolujeme si Vás oslovit touto formou s více informacemi.

  1. Testovací centrum se nachází na adrese tř. 17. Listopadu 23, Karviná - vedle Prioru. Otevírací doba Po-Pá 7:30 až 19:00, So-Ne 9:00 až 17:00.
  2. Testování dětí do 18 let PCR testy je k dnešnímu dni nadále zdarma (hrazeno zdravotní pojišťovnou), a to 2x měsíčně. Antigenní testy jsou pro děti do 18 let také zdarma, avšak 1x za 7 dní.
  3. Jsme schopni provádět tzv. preventivní PCR testy, nikoliv PCR testy na žádanku hygieny nebo lékaře (tzv. diagnostické). V praxi to znamená, že pokud má dítě vystavenu žádanku od lékaře/hygieny, aby se otestovalo na PCR test, pak se na něj přihlásí do nemocnice, avšak tam jsou kvůli velké vytíženosti značné čekací doby. Rodiče pak tedy volí využití PCR testování u nás, kdy je možno dojít i bez objednání, než čekat několik dní na termín v nemocnici. Testováním u nás je však vyčerpán jeden ze dvou měsíčních nároků na PCR test zdarma. 
  4. PCR testy mají zcela stejnou validitu a význam jaké PCR testy v nemocnici.

Více informací můžete také nalézt na adrese https://covid-karvina.cz/ jakož i rezervační systém.

 

Dovolujeme si tedy Vám sdělit tyto informace a případně je, prosíme, sdělte dalším zájemcům. Věříme, že jste se s touto problematikou již setkali ve své praxi.

Jestliže však o tyto informace nemáte zájem a tento email je nevyžádaný, pak, prosíme, přijměte naši omluvu.

 

S pozdravem a přáním pevného zdraví 

 

Ing. Tomáš Benda

 

mob.: +420 721 869 373

e-mail: benda.tomas@apnet.cz

 

AP NETSOFT, s.r.o.

Hradecká 772/15

Opava

746 01

<< powrót

web © 2008-24 MM Sound & Global Net