Jak może rodzic pomóc dziecku w przygotowaniu  ( 3.09.2018 )

Spotkania z pedagogiem specjalnym na temat jak może rodzic pomóc dziecku w przygotowaniu do szkoły ?

Szanowni Rodzice!

Wszyscy na pewno chcemy, żeby nasi uczniowie osiągali jak najlepsze wyniki, żeby byli dobrze przygotowani do egzaminów i radzili sobie w szkole średniej. Bez wątpienia dużą rolę odgrywa w tym przygotowanie ucznia w domu i to jaka jest rola rodziców w tym przygotowaniu. Dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców na spotkania z panią mgr Šárkou Sohrovou, które będą poświęcone właśnie tej temtyce.

 

Kiedy i gdzie przebiegną spotkania i dla kogo są one przeznaczone ?

Spotkania przebiegną w klasopracowni językowej na 1. piętrze ( obok schodów prowadzących do dyrekcji ). Czas trwania 1 -1,5 godziny ( zależy od intensywności dyskusji i ilości pytań ).

 

Wtorek 11.9.2018, godz. 17:00 (szczególnie dla rodziców uczniów w klasie VI, VII, ale zapraszamy wszystkich chętnych rodziców )

Temat spotkania: Učí se dítě nebo my? - efektivní příprava žáka na 2. stupni ZŠ.

V rámci besedy získají rodiče informace:

- jak přenést přiměřenou míru zodpovědnosti na dítě

- jaké jsou styly učení, které nám pomáhají za cenu minimálního nasazení k co nejefektivnějším výsledkům

- jak komunikovat s dítětem v pubertě

Czwartek 13.9. 2018, godz. 17:00, ( szczególnie dla rodziców klasy I i II, ale serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców mających dzieci na 1. stopniu )

Temat: Jak se efektivně připravovat s prvňákem?

V rámci besedy získají rodiče prvňáků informace, jak efektivně připravit dítěna pohodový začátek školní docházky – nácvik základů čtení, psaní, počítání:

- co můžou nácvikem u svých děti aktivně ovlívnit a jak

- nastavení pravidel domácí přípravy

- materiály pro prvňáky, které zajistí smysluplný nácvik, pokud něco nejde „samo”

Serdecznie zapraszamy !

Kim jest pani Sohrová ?

Speciální pedagožka, lektorka kurzů pro učitele. Po absolvování VŠ ( PdF UP, obor speciální pedagogika – matematika) učila na základní škole a pak téměř 9 let pracovala jako speciální pedagožka v Pedagogicko-psychologické poradně, Karviná (pracoviště v Bohumíně, Karviné     a v Havířově). Náplní její práce bylo diagnostikovat příčiny školních potíží žáků ZŠ a SŠ, prevence potíží u předškoláků, spolupráce se školami, metodické vedení učitelů                        a výchovných poradců. V současné době své znalosti a dovednosti využívá pro výuku učitelů mateřských a základních škol v kurzech akreditovaných MŠMT - zaměřených na práci s žáky se speciálními vzdělávacími potřebami a ve své soukromé praxi ve Frýdku – Místku. Je také externím spolupracovníkem ZŠ Prameny, Karviná. Více zde  http://poradnaprodeti.eu/

<< powrót

web © 2008-18 MM Sound & Global Net